Paieška

Valid XHTML 1.1

Lukiškių aikštėje trūksta Vyčio paminklo

Prieš kelis metus rengtas Lukiškių aikštės sutvarkymo konkursas tapo visiška nesėkme. Pasiūlyti paminklų variantai buvo absurdiškai beprasmiški, jau nekalbant apie jų tragišką estetinę išvaizdą.

Vakar naujasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius pakvietė žmones siūlyti savo idėjas, koks turėtų būti Lukiškių aikštės centrinis paminklas.

Aš merui siūlyčiau paprasčiausią ir neabejotinai daugumai lietuvių labiausiai priimtiną paminklą – Vyčio skulptūrą (kažką panašaus galima matyti paveiksliuke). Aplink šį paminklą būtų galima įrengti kuklų, apvalios formos fontano rezervuarą, sumažintą Madride esančio La Cibeles fontano variantą (prie kurio tradiciškai savo pergales švenčia Realo klubo fanai).

Elementaru, nepretenzinga ir itin lietuviška. Lukiškių aikštė taptų sostinės centru, o fontanas su Vyčiu netrukus virstų vienu atpažįstamiausių Vilniaus ir turbūt visos Lietuvos simbolių.

Tikiuosi, jog ši idėja pasieks mūs miesto elito širdis ir meterializuosis dar iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio minėjimo 2018-aisias.

Taip pat rekomenduojame:

Komentarų: 2 komentuoti →
  1. 2015 liepos 14
    Alė permalink

    Siūlyčiau Lukiškių aikštėje kiekvienam pasistatyti po paminkliuką pagal savo skonį. Ot tai būtų linksma…

  2. 2015 gruodžio 24
    Buras permalink

    Lektuva milijono Lanzbergio auku atminciai

Komentuoti