Paieška

Valid XHTML 1.1

4 mitai apie Neužmirštuolę

Trečius metus netyla nacionalistų propaganda apie Neužmirštuolės blogį. Laikas jai padaryti galą.

Neužmirštuolių pieva. Mindaugo Mikulėno nuotr.

Mitas Nr.1: „Neužmirštuolė keičia valstybinius simbolius“.

Netiesa, Neužmirštuolė nėra valstybinis simbolis ir į jį net nepretenduoja. Gėlių žiedai jau kuris laikas pasaulyje yra naudojami atmintinoms datoms, istoriniams įvykiams ar veikėjams simbolizuoti. Anglosaksai turi savo Remembrance poppy, frankai – Bleuet de France. Beje, galbūt pagal mūsų Neužmirštuolę, 2015 metais armėnai sukūrė savo simbolį (tik violetinės spalvos), primenantį prieš šimtmetį vykusį turkų vykdytą armėnų genocidą. Tačiau tai NĖRA valstybiniai simboliai! Trispalvė, Vytis, Gediminaičių stulpai – tebėra savo vietose nepakeisti, lietuviai juos gali naudoti ir naudoja visur ir visada.

Mitas Nr. 2: „Neturi jokio ryšio su Lietuvos laisvės kovomis ir valstybingumu“.
Simboliai tampa prasmingi ir įgauna ryšį su vienu ar kitu reiškiniu, kai jiems tą prasmę suteikia žmonės. Visi simboliai yra dirbtini – „natūralių“ nėra ir negali būti, visus juos vėliau, po visa ko sukuria žmonės. Tarkime, 1918 m. Trispalvė buvo stačiai išsigalvotas simbolis, neturėjęs jokio ryšio Lietuvos istorija ir valstybingumu. Tai ką dabar? Galbūt jūs ir Trispalvės atsisakykit, nes ji buvo dirbtinai, politinio elito primesta?!
Beje, ponams nacionalistams reiktų priminti, jog anksčiau nei tautų ir, apskritai, nacionalizmo nebuvo. Atsirado, prigijo – dabar net įsivaizduoti istorijos nesugebate be tautų, kišate jas į ankstyvuosius viduramžius ar net į antiką, ten kur jų niekada nebuvo.

Mitas Nr. 3: „Kam reikia Neužmirštuolės, jei turime Laisvės liepsną“.
Simbolis turi simbolizuoti. Jis turi veikti. Veikiantis simbolis populiarėja pats. Neužmirštuolę šiandien vieningai siūlo įsisegti įvairūs visuomenės veikėjai, net priešiškų politinių jėgų atstovai, kurie kitomis progomis vienas kitam gerkles kandžioja. O kur yra Laisvės liepsna?
Apskritai, paklauskite savęs, kas yra tikras, veikiantis simbolis? Ar tas, kurį net po dešimčių metų menkai kas yra matęs ir atpažįsta? Ar tas, kurį vos per metus priima kone visas šalies politinis ir visuomeninis elitas? Jei ir čia matote masonų sąmokslą – jūs tikrai esate Lietuva Lietuvoje, o teisingiau – svetimkūnis mūsų valstybėje.

Mitas Nr. 4: „Neužmirštuolių žiedų galima rasti vatnikų „Dienpobiedy“ atvirukuose su koloradkėm, o žydra spalva yra žydrųjų simbolis“.
Visi, šį tekstą skaitantys, gali atsiversti Wikipedią arba moka googlinti. Tad labai nesunku rasti, jog neužmirštuolės gėlė, dėl savo išraiškingo pavadinimo bei patrauklios išvaizdos, jau seniai yra naudojama kaip simbolis svarbioms datoms ar procesams atminti (pasiskaitykite, ką prirašė Ričardas Savukynas).
Neužmirštuolių gėlės auga visur, taip pat ir Rusijoje (beje, dar reiktų patikrinti ar tasai vainikas kartais nebuvo sukomponuotas jau po 2014 m. sausio) – niekas neturi į jas išskirtinės teisės. Lygiai taip pat niekas neturi išskirtinės teisės į vieną ar kitą spalvą.
Pagal jūsų logiką, gal ir Vyčio vėliavos negalima naudoti, nes raudona spalva yra komunistų, o Trispalvės spalvos – apsipūtusių rastamanų simbolis?

Taip pat rekomenduojame:

Komentarų: 1 komentuoti →
  1. 2016 sausio 12
    Darius permalink

    O masonai, armėnai?

Komentuoti